X KAPAT
Serdar AYDEMİR | Tekniktürk
/ Bilgi Merkezi / Serdar AYDEMİR

Serdar AYDEMİR

Serdar AYDEMİR
Uzmana Danış
1998 yılından bugüne ilaçlama sektörünün saha uygulama, pazarlama ve yönetim konularında görev alan Serdar AYDEMİR Halk Sağlığı ve Haşere Kontrolü konusunda hizmet veren Tekniktürk’ün genel müdürüdür.

Kocaeli Üniversitesi Satış ve Pazarlama bölümü mezunu olan Serdar AYDEMİR, aynı zamanda Halk Sağlığı ve Haşere Kontrolü Derneği (HASKOD) yönetim kurulu üyeliğini de sürdürmektedir.

İş süreçlerinin kurumsallaşması adına İSO 9001 kalite sisteminin kurulması, haşere mücadelesinde bilimsel ve teknik bilgi birikiminin önemi ve yurtdışındaki gelişmeleri takip edebilme adına NPMA (National Pest Management Association) üyeliği ve Bayer Koruma Programına dahil olma süreci önem verdiği çalışmalar olmuştur.

Dijital Pazarlama, Dijital Strateji, Arama motoru reklamcılığı (Google), Sosyal Medya Pazarlama özel ilgi alanları içinde yer almaktadır.
 • Uzmanlarca verilen yanıtlar öneri mahiyetinde olup uygulamada karşılaşılabilecek her türlü maddi-manevi zarardan ve olumsuz sonuçlardan ilgili uzman ve/veya Tekniktürk sorumlu değildir. Uzmanlarımızın uzmanlık alanı dışındaki sorulara veya daha önce cevaplanmış sorulara cevap verilemeyecektir, hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

YAYINLANMIŞ MAKALELERİ

Bit Nasıl Oluşur?

Bitler, yalnızca insanların saçlarında hayatta kalabilen ve gerçek anlamda baş belası olabilen asalak türünden canlılardır. Eğer siz veya çocuğunuz bitlenme durumu ile karşı karşıya kalırsanız telaşlanmanıza gerek yok. Bitlerden kurtulmanızı sağlayacak birçok farklı yöntem bulunuyor. Biraz dertli bir süreç olduğunu kabul ediyoruz ama her adımı doğru atarak bitlerden kurtulmayı başarabilirsiniz.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Tahta Kurdu Nasıl Yok Edilir?

Tahta kurdu, tos böceğigiller ailesinin bir üyesidir. Hem psikolojik hem de maddi anlamda zararı oldukça büyüktür. Kendini hiç belli etmeden mobilyalarınızı çürütür ve kullanılmayacak hale getirir. Değerli ahşap eşyalarınıza dadanan tahta kurtlarını tanımanız, erken teşhis açısından oldukça önemlidir.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Dünyadan İlginç Böcek Türleri

Baştan söyleyelim; bu böcekler Türkiye’de yaşamıyor, karşılaşma ihtimaliniz neredeyse yok ama onları tanımanızda fayda var. Dünyayı gezerken karşınıza bunlardan biri çıkarsa arkanıza bile bakmadan kaçın çünkü bu böcek türleri aynı zamanda dünyanın hem en ilginç hem de en tehlikeli böcekleri. Türkiye’de yaşamıyor olmalarının rahatlatıcı etkisiyle birlikte, bu tehlikeli türlerle ilgili bilmeniz gereken her şeyi anlattık!

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Sivrisinekleri Yok Etmenin 11 Doğal ve Etkili Yolu

Yaz aylarının baş belası sivrisineklerle mücadele etmenin neredeyse imkansız olduğunu, tüm çabalarınıza rağmen vücudunuzda bulduğunuz kaşındırıcı ve kırmızı şişliklerden anlayabilirsiniz. Onlar mutlaka bir yolunu bulup sizi ısırır, kanınızı emerler. Bu sevilmeyen yaz misafirlerinin en büyük dertleri, aç karınlarını doyurmaktır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Türkiye`de En Sık Rastlanan Sivrisinek Türleri

Sivrisinekler sulak alanlarda yaşamayı sever. Üremelerini durgun sularda gerçekleştirirler. Dünyada da yaklaşık 2,700 tür sivrisinek bulunduğu düşünülmektedir. Aedes, Anofel ve Culex sivrisinekleri ise hem ülkemizde hem de dünyada en sık görülen sivrisineklerdendir.  Bu sivrisinek türlerinin neler olduğunu ve özelliklerini bilmek, sivrisinek mücadelesinde bizi bir adım daha öne çıkarır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Etrafta Uçuşan Bu Kör Sinekler de Neyin Nesi?

Etrafta anlamsızca uçan, kovaladığınız halde hiçbir hamlede bulunmamışsınız gibi tekrar burnunuzun dibine girmekte beis duymayan sinekler, halk arasında “kör sinek” olarak da tabir edilir. Ama aslında kör sinek diye bir sinek türü yoktur. Küçük boyutlu bu sinekler, hem sinir bozucu hem de bazılarının bakteri taşıması nedeniyle sağlığa zararlıdır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Tahta Kurdu İlaçlama Metotları

“Bu işte bir bit yeniği var.” cümlesindeki “bit yeniği” tamlamasını dilimize kazandıran böcek olan tahta kurdu “tahta biti”, “ağaç kurdu”, “ahşap kurdu”, “mobilya böceği”, “ağaç yiyen haşere” olarak da biliniyor. Mobilyalardan sanat eserlerine, malzemesi ağaç olan her şeye verdiği zarardan sonra fark edildiği için sinsi bir böcek türü kendisi.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Gümüş Böceği Nasıl Yok Edilir?

Adını renginden alan ve başka bir gezegenden gelmiş gibi bir imaj taşıyan gümüş böceği, çok hızlı hareket edebilir. Pullarla örtülü bir vücudu vardır ve parlak gri renge sahiptir. Her ortamda yaşayabilen gümüş böcekleri, gizemli canlılardır. Fakat esas yaşamak istedikleri yerler rutubetli yerlerdir. Hem gizemli oldukları hem de karanlık ve rutubeti sevdikleri için evinizde gerçekleştirdikleri istilayı fark etmeniz zaman alır. Bir de gümüş böcekleri hızla üreme kabiliyetine sahiplerdir. Bu yüzden siz farkına varmadan oldukça kalabalık bir koloni haline gelebilirler. Dişilerin türlerine göre değişen üreme sayıları incelendiği zaman, bir dişi gümüş böceğinin günde 20’ye kadar yumurta bırakabildiği görülür.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Kiler Böcekleri ve Verdikleri Zararlar

Kiler böceği başlığının altında birçok farklı böcek türü bulunur. Depo zararlıları, yiyeceklerinize saldıran diğer böcek türleri, yılın herhangi özel bir zamanında değil, her zamanında hayatta kalabilirler. Böceklerin oluşmasında en büyük sebepler de ürünlerin böcekler tarafından ele geçirildikten sonra paketlenmesi veya paketlenirken kiler böceklerinin saldırılarına uğramalarıdır.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

Sivrisinek Isırığı, Alerjisi, Belirtileri ve Tedavisi

Yaz mevsimi bunaltıcı sıcakları haricinde en güzel mevsimdir. İnsanlar yılın geri kalan kısmını, yazı bekleyerek geçirirler. Fakat yaz, beraberinde istenmeyen bir misafiri de yanında getirir. O misafirler de sivrisineklerdir. Gece uykularımızda başımızda vızıldayan, ısıran, kanımızı emen ve daha sonra kaşıntı yapan sivrisinekler bataklıklar, lağımlar ve durgun sularda yetişen böceklerdir. Kan emerek beslendikleri için birçok hastalık yayma kapasitesine sahiplerdir. Çirkin vızıltılarıyla dolanan sivrisinekler, ekosistem için oldukça gerekli varlıklardır. Larvaları sadece suda yaşar ve birçok canlı için besin olurlar.

Serdar AYDEMİR
Serdar AYDEMİR
Uzmana
Danış

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
  teknikturk@teknikturk.com.tr
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •