/ Bilgi Merkezi / E-Sözlük

E-Sözlük

E-Sözlük
E-Sözlük
İnternette ya da web sitemizde böcek ilaçlama, su deposu temizliği ve canlı yakalama kafesleri ile ilgili araştırma yaparken, kimi sektörel sözcüklerle karşılaşabilirsiniz. Sözlük, sizin için sektörümüzün diline klavuz olması amacıyla hazırlanmıştır. Düzenli içerik güncellemesi yapılan web sitemizde, sözlük de ihtiyaç dahilinde bu güncellemeye tabi tutulur. İçeriklerden maksimum fayda amaçlanırken, sözlük bölümü de size yardımcı olmayı hedefler.
"V" ile başlayan sözcükler.
 1. Sözlük
  Veba
  Yersinia pestis adlı bakterinin neden olduğu, insanlarda ve hayvanlarda görülen bulaşıcı bir hastalık. Sıçan pireleri ile sıçanlardan bulaşır. 14. yüzyılda veba nedeniyle Avrupa kıtasında 25 milyon insan hayatını kaybetmiştir. Vebaya karşı antibiyotikler etkili olsa da, bu hastalık eğer hastalığa yakalanan kişiye doğru bir tedavi uygulanmazsa ciddi rahatsızlıklara veya ölüme neden olabilir. Çok nadir görülse ve ölümcül olmasa da, veba hastalığına bugün dahi ABD'de rastlanmaktadır.
 2. Sözlük
  Vektör
  Bulaşıcı hastalık etkeninin yayılmasında aracılık eden
 3. Sözlük
  Virüs
  Canlı hücreleri istila eden submikroskobik patojen.
 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
  teknikturk@teknikturk.com.tr
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •  


Bu firma Bayer Protection Program üyesidir.