X KAPAT
/ Bilgi Merkezi / Hamam Böceği Nasıl Öldürülür?

Hamam Böceği Nasıl Öldürülür?

Hamam Böceğini Öldürmenin Yolları Nelerdir?

Hamam böcekleri ile başınız dertte ise “Hamam böceği nasıl öldürülür?” sorusu sizin de cevabını aradığınız en önemli sorulardan biridir hiç şüphesiz. 

Hamam böceği öldürmek uzun soluklu bir mücadeleyi de beraberinde getirir. Hamam böceği istilaları genellikle yaz aylarında daha sık görülür. Açıkta bırakılan yiyecek ve içecekler, evin etrafında bulunan yemek kırıntıları, tozlu ve temiz olmayan bir ev hamam böceğinin yaşaması için elverişli ortamlardır. Bu yüzden “Hamam böcekleri nasıl ölür?” sorusundan önce “Evde hamam böceği oluşumunu nasıl engellerim?” sorusunu kendinize sormalısınız. Bu sorunun cevabında da başta temiz bir ev ortamı bulunur.

Hamam böceğini ne öldürür?

Bunun için öncelikle evde kendi kendinize alacağınız önlemler daha sonraki aşamada ilaçlama firmalarından yardım alma devreye girecektir. Evinizde hijyenik bir ortam sağladıktan sonra hamam böceklerinin gelebileceği yerlere yapışkanlı kağıtlardan koyabilirsiniz. Bunun dışında nane yaprağı, sarımsak, limon, sirke, karbonat, defne yaprağı ve okaliptüs hamam böceklerinin sevmediği şeylerdir. Bunları masa altlarına, duvar diplerine, dolap içlerine koyarak hamam böceklerinin gelmesini engelleyebilirsiniz.

Fakat hamam böceği ile savaşmak o kadar kolay değildir. Çünkü hamam böcekleri çok hızlı üreyen canlılardır. Üstelik bağışıklık sistemleri çok kuvvetli olduğundan zehirli veya yabancı maddelere kısa sürede uyum sağlayarak her ortamda yaşayabilirler. Bunun için hamam böceği mücadelenizde size kesin çözümü profesyonel ilaçlama firmaları sağlar. İlaçlama firmaları hamam böceği istilasını iki farklı yöntemle durdurur:

1) Sprey ilaçlama: Evdeki yiyecek, içecek ve çocuklarla hayvanların ağızlarına alabilme ihtimali olan eşyaların üzeri kapatıldıktan sonra hamam böceklerinin geldiği ve gelme ihtimali olan bölgelere spreyle kimyasal ilaç sıkılır.

2) Jel ile ilaçlama: Bu yöntem hamam böceği yumurtalarını ve larvalarını da yok ettiğinden çok daha kesin bir çözüm olarak görülmektedir. Mercimek büyüklüğündeki jeller hamam böceklerinin gelebileceği yerlere, evin çeşitli bölgelerine bırakılır. Bu jeller hamam böceklerinin en sevdiği yiyeceklerdir. Jeli yiyen hamam böceği yuvasına gider ve ölür. Diğer hamam böcekleri ölen hamam böceğini yiyerek zehirlenmiş olur ve ölürler. Bir zincir halinde birbirini yiyen hamam böceklerinin ölümü hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Hamam böcekleri yok edilmezse ne olur?

Hamam böceği parazit değildir ama taşıdıkları mikroplarla insanlara ve hayvanlara hastalık bulaştırırlar. Kan emerek beslenmezler ama pis yerlerde dolaştıklarından ayaklarıyla, dışkılarıyla ve ağız salgılarıyla tüm eşyalara, evdeki tabak çatallara, hatta besinlere mikrop bulaştırırlar.Verem, hepatit, astım, mantar hastalıkları, tifo ve alerjik hastalıklar hamam böceklerinin bulaştırdığı hastalıkların başında gelir.

 
Tekniktürk’ün keşif, uygulama ve garantiden oluşan 3 aşamalı yaklaşım stratejisi ile hamam böcekleri sizin evinizde yaşadıklarına pişman olacaklar!

ETİKETLER

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
  teknikturk@teknikturk.com.tr
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •