X KAPAT
Erhan ÖZDEMİR | Tekniktürk
/ Bilgi Merkezi / Erhan ÖZDEMİR

Erhan ÖZDEMİR

Erhan ÖZDEMİR
Uzmana Danış
2006 yılından bugüne çeşitli sektörlerde satış pazarlama saha uygulama ve yönetim konularında görev alan Erhan ÖZDEMİR Halk Sağlığı ve Haşere Kontrolü konusunda hizmet veren Tekniktürk’ün Mesul müdürüdür.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Mühendisi bölümü mezunu olan Erhan ÖZDEMİR, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası üyesi olup 2013 yılından itibaren Halk Sağlığı ve Haşere Kontrolü Konusunda Hizmet vermektedir.

Grafik Tasarım, Arama motoru reklamcılığı (Google), Doğa Fotoğrafçılığı ve Bilişim Dünyası özel ilgi alanları içinde yer almaktadır.
 • Uzmanlarca verilen yanıtlar öneri mahiyetinde olup uygulamada karşılaşılabilecek her türlü maddi-manevi zarardan ve olumsuz sonuçlardan ilgili uzman ve/veya Tekniktürk sorumlu değildir. Uzmanlarımızın uzmanlık alanı dışındaki sorulara veya daha önce cevaplanmış sorulara cevap verilemeyecektir, hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

YAYINLANMIŞ MAKALELERİ

Kaşındırıcı ve Tehlikeli Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir?

Yaz sıcağında hiç çekilmeyen bir şey varsa o da sivrisinek ısırığıdır. Kızarıp şişerek çirkin bir görüntü oluşturan sivrisinek ısırıkları, aynı zamanda sürekli kaşınarak yaşam kalitesini düşürür. Üstelik bataklık ve lağım gibi kirli suların bulunduğu yerlerde yetişen sivrisinekler, birçok zararlı parazitin de taşıyıcılığını yapar ve ısırıklarıyla insanlara tehlikeli hastalıkları bulaştırma riski oluştururlar. Sarıhumma ve sıtma gibi hastalıklara neden olan bu parazitlere karşı, eskisine oranla çok daha dirençliyiz ama her zaman için bir risk bulunur. O yüzden sivrisinek sokmasını hafife almayın.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Kulağakaçan Böceği Evlerde ve Apartmanlarda Neden Olur?

Kulağakaçan böcekleri, ürkütücü kıskaçlara sahiptir. Bu görünüşleri onlardan mümkün olduğunca uzağa gitme isteği uyandırır. Fakat hem adlarındaki ürkütücülük hem de görüntülerindeki vahşilik, karakterleriyle örtüşmez. Kulağa kaçtıklarına dair söylentilerde de gerçeklik payı bulunmamaktadır. Aslında kulağakaçanların insanlara hiçbir zararları dokunmaz. Kıskaçları, kendilerini yiyerek beslenen böceklere karşı bir savunma olarak vardır.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Bit için Bitkisel Çözümler

Saçlarımızın arasında gizlenen bitler ile mücadele etmek kolay bir iş değildir. Bu asalak böcek türü, bit ilaçlarına karşı kolayca direnç kazanabilmektedir. Kafa derimizden kan emerek yaşamak için gerekli olan enerjiyi edinen bit, günde yaklaşık olarak 5 kez beslenir ve her beslenme anında kurbanına ağzında ve ayaklarında taşıdığı birçok zararlı mikro organizmayı bulaştırma riski taşır. Ayrıca inanılmaz bir kaşıntı hissi yaratarak yaşam kalitesini en alt seviyelere çeker.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

En Tehlikeli Böcek Türleri

Ekosistemimizde büyük önem taşıyan böcek türleri sayı olarak milyona ulaşıyor. Yeryüzünü paylaştığımız böceklerin büyük bir çoğunluğu zararsız olsa da, bazıları hastalık veya zehir taşıyor. Çeçe sineğinden, termite kadar en tehlikeli böcek türlerini anlattık. Umarız, evinizde hiçbiriyle karşılaşmazsınız. Karşılaştığınız durumlarda da hemen profesyonel böcek ilaçlama firması Tekniktürk’ü arayın ve sizin için çaresine bakalım.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Domuz Gribi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İsmi şüphesiz etkilerinden daha korkutucu olan domuz gribine, bilinen soğuk algınlığı virüsünün bir alt türü olan H1N1 neden oluyor. Hastalık süreci, alışılagelmiş soğuk algınlığından daha şiddetli geçebiliyor ama korkulacak bir şey yok. Domuz gribi yüzünden bu hayattan göçenlerin sayısını oranladığınızda % 1 ila 4 arasında oldukça düşük bir rakamla karşılaşıyorsunuz; bu hastaların çoğu da virüsün tetiklediği bir alt hastalık yüzünden en kötü sonuçla karşı karşıya gelmişler. Ayrıca geçmişi incelerseniz; 1918 İspanyol, 1957 Asya ve 1968 Hong Kong Gribi salgınlarına oranla oldukça iyi durumda olduğumuzu fark edebilirsiniz.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Sirke... Namı Diğer Bit Yumurtası

Saçlarımızın arasına gizlenen bir düşman var, kanımızı emmek için fırsat bekliyor. Kendisini ilkokul zamanlarından tanıyoruz; ilk kez yabancı bir topluluk içerisine girdiğimiz yerden. Akla ilk bit geliyor... Haklısınız ama biz bu yazımızda daha çok bitlerin başlangıç evresinden, bit yumurtalarından bahsedeceğiz. Bit yumurtaları, diğer isimleriyle sirkeler, cansız gibi görünürler ama siz bu görünüşe aldanmayın.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Sivrisineklerin Bulaştırdığı Hastalıklar

Çoğu insanın favorisi yaz mevsimidir. Birçok güzelliği de yanında getirir. Uzun günler, tatiller, sıcak havalar gibi birçok özelliği insanların yaza olan sevgisini arttırır fakat yaz aylarının beraberinde getirdiği tatsız bir misafir daha var. Onlar da sivrisinekler!

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Evde Karafatma Neden Olur?

300 milyon yıllık tarihe sahip olan oryantal hamam böcekleri, parlak koyu kırmızı ve siyah renkleriyle dikkat çekerler. Böcek ilaçlama dâhil birçok haşere kontrol uygulamalarına karşın, diğer böceklere oranla çok daha güçlü bir direnç sergileyen bu istilacı tür; evlere çatlak, yarık, gider boruları ve kapı araları gibi bulabildiği her türlü açıklıktan girme eğilimi gösterir.

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Sinek İlacı Yapmak İçin 2 Doğal ve Etkili Tarif

Sinekler, hem taşıdıkları virüsler hem de verdikleri rahatsızlık nedeniyle insanların yaşadığı ortamda bulunmaması gereken canlılardır. Sineklerle mücadele için de, bu yüzden belediye ilaçlamasından sinek savar görevi gören ilaçların ve ekipmanların kullanılmasına kadar çok çeşitli yöntemler mevcut. 

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

Sivrisinek Isırığı için 10 Doğal Çözüm

Sivrisinekler, yaz mevsiminin en can sıkıcı davetsiz misafirleri olarak evlerimizi istila eder ve kanlarımızı emerler. Ayrıca yaz sıcağında uyumak zaten zorken, çıkardıkları vızıltılarla da uykumuzu kaçırırlar. 

Erhan ÖZDEMİR
Erhan ÖZDEMİR
Uzmana
Danış

 • Adres:
  Zümrütevler Mah. Nil Caddesi. Hukukçular ve İdareciler Sitesi Sosyal Tesis Binası Kat:2 34852 Maltepe / İSTANBUL / TÜRKİYE
 • E-posta:
  teknikturk@teknikturk.com.tr
 • Telefon:
  Çağrı Merkezi: 444 85 65
  Faks: 0216 386 52 65
 •